آخرین اخبار

پربیننده ها

24. خرداد 1395 - 15:30   |   کد مطلب: 24816
ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هرسین در خصوص رعایت شئونات و قوانین اسلامی مربوط به ماه مبارک رمضان بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش خبرنگار دیوانگاه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هرسین در خصوص رعایت شئونات و قوانین اسلامی مربوط به ماه مبارک رمضان بیانیه ای صادر کردند.

 

 متن بیانیه بدین شرح است.....

 

"شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان

بار دیگر ماه مبارک رمضان؛ ماه میهمانی خدا فرا رسیده و مردم خداجو و مومن آماده می‌شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خود سازند.

 

معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر ایران اسلامی حاکم می‌گردد که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود هستند.بی تردید امسال نیز همانند سال‌های گذشته، مردم مومن و پارسا با فرا رسیدن ماه مبارک خود را آماده می‌کنند تا با شعور و شعف وصف ناپذیر در مهمانی خدا شرکت نمایند و از این فرصت بی نظیر کمال استفاده و فیض معنوی را ببرند.

 

معاونت قضایی و انتظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هرسین ضمن تبریک فرا رسیدن  این ماه بزرگ بر اساس وظایف مکتبی و قانونی، رعایت نکات زیر را یادآور می‌شود.

 

- به منظور رعایت حال مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی می‌باشند، متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، می‌توانند با اخذ مجوز از پلیس نظارت بر اماکن عمومی با رعایت شئون اسلامی با استتار مکان، به گونه‌ای که در ملأ عام تظاهر به روزه خواری صورت نگیرد، فعالیت کنند.

 

- مراکز پذیرایی فاقد مجوز از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

 

- کلیه رانندگان و سرنشینان وسائل نقلیه اعم از عمومی و شخصی موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات مکتبی اجتناب کنند.

 

یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری‌ها است؛ لذا انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و در این مهم دادگستری و  نیروی انتظامی را یاری کنند.

 

معاونت   قضایی و انتظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هرسین  با تبریک ماه مبارک رمضان به عموم همشهریان وخاصه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی ) در این بیانیه آورده است ؛ این معاونت  آمادگی خود را برای برخورد قاطع با هر گونه رفتاری که باعث خدشه دار شدن حرمت این ماه مبارک شود   اعلام می نماید .

 

ان شاء الله توفیق درک شب‌های پر فضیلت قدر و بهره مندی از لحظه لحظه‌های با ارزش این ماه معنوی، به عنوان اندوخته ای ارزشمند برای قاطبه مومنین حاصل شود ,

 

دیدگاه شما