آخرین اخبار

31. شهريور 1396 - 20:31   |   کد مطلب: 28688
امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: حرفهای رئیس جمهور امریکا از سر نادانی و نفهمی بود او تازه آمده و هنوز قدرت ایران و اسلام را ندیده است.

به گزارش خبرنگار دیوانگاه، حجت الاسلام اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: امروز اول محرم الحرام ماه حماسه، قیام، اخلاص و توصل به اهل بیت(ع) است.

 

ایشان افزود: باید این ایام را قدر بدانیم و مجالس را هر چه پررونق تر برگزار کنیم و مواظب بود که این مجالی آلوده به آسیب ها و جانبداری ها نشود تا بتواند رضایت امام حسین (ع) و خداوند متعال را در پی داشته باشد.

 

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : نباید کسی بواسطه عزاداری مردم آزاری کند و اگر موکب یا ایستگاه صلواتی برپا می کند باعث آزار و اذیت مردم نشود، سابقه شهر خوب است و باید مواظب بود که مجالس در شأن امام حسین(ع) برگزار شود.

 

حجت الاسلام اجرایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت این ایام اظهار داشت: در کشور ما در طول 100سال گذشته جنگ های زیادی رخ داده اما تنها جنگی که پر افتخار بوده است دفاع مقدس است.

 

ایشان افزود: ما زمانی جنگ را شروع کردیم که از امکانات اولیه بی بهره بودیم و مردم ما با توکل بر خدا و رهبری داعیانه امام راحل(ره) و و پشتیبانی مردم توانستیم از این آزمون سخت پیروز شویم و باید یاد و خاطره جانفشانی شهدا، ایثارگران، و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را گرامیداشت.

 

امام جمعه هرسین خاطرنشان کرد: تنها کشوری که در آنزمان به ما کمک می کرد سوریه بود و جا دارد امروز با تمام وجود به آن کشور کمک کنیم، آنوقت ما کمترین سلاحی در اختیار نداشتیم اما امروز به لطف خدا تجهیزات دفاعی ما در بهترین وضعیت است و خدا را شاکریم که قلدرهای عالم از سیستم موشکی ما هراس دارند.

 

حجت الاسلام اجرایی اظهار داشت: امروز ابرقدرت ها و در رأس آنها امریکا از قدرت دفاعی ما به لرزه افتاده اند، قبلاً دنیا امریکا را یک ابرقدرت می دانست اما امروز همه دریافته اند که امریکا یک قدرت پوشالی است و کارش به جایی رسیده که رئیس جمهورش به فلاکت افتاده و با ادبیاتی سخیف و بی خردانه در سازمان ملل به ملت ایران توهین می کند این نشانه درماندگی آنهاست.

 

ایشان افزود: چهار سال پیش نخست وزیر ترکیه در مصاحبه ای عنوان کرد که اگر امریکا کمک کند سوریه سه ماهه کارش تمام است اما امروز پس از چهار سال هیچ اتفاقی نیفتاد و نیروهای آنها که داعش هستند در حال فرار هستند اگر ما جلو آنها را نمی گرفتیم به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز باید در کرمانشاه و همدان با آنها می جنگیدیم.

 

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد: حرفهای رئیس جمهور امریکا از سر نادانی و نفهمی بود او تازه آمده و هنوز قدرت ایران و اسلام را ندیده است توصیه ما به دولت محترم این است که ضمن تشکر از مواضع رئیس جمهور در سازمان ملل باید متذکر شد که اینها کافی نیست و باید محکم تر مقابل امریکا ایستاد و قدرتی است که نمی شود با اخلاق و اشعار حافظ و سعدی جلوی او ایستاد.

 

حجت الاسلام اجرایی در ادامه اظهار داشت: امریکا باید ضرب شست ایران و قدرت نظامی ما را ببیند روش اسلام در این مواقع اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم است.

 

ایشان افزود: مردم پشتیبان نظام هستند و کشور ما نماد دمکراسی استو نمونه آن حضور بیش از 70درصدی مردم در انتخابات اخیر است و باید قدر این مردم را دانست.

 

امام جمعه هرسین خطاب به مسئولین شهرستان تصریح کرد: مردم ما همیشه در همه صحنه ها حاضر بوده اند ولی این بدان معنا نیست که مشکل ندارند، بنده در طول این یک ماه و اندی که در هرسین در خدمت مردم هستم مراجعات فراوانی در خصوص وضعیت اشتغال و بیکاری جوانان داریم و این موضوع دل من را به درد آورده است.

 

حجت الاسلام اجرایی در پایان اظهار داشت: باید کار جهادی صورت گیرد تا مشکل بیکاری حل شود و انتظار می رود که ادارات متولی در این خصوص آمار دقیقی به دست بیاورند تا بتوان برنامه ریزی مناسبی در این خصوص صورت گیرد.

 

دیدگاه شما