آخرین اخبار

پربیننده ها

1. بهمن 1396 - 13:38   |   کد مطلب: 29133
کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان هرسین با حضور امام جمعه ، فرماندار و مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان هرسین با حضور امام جمعه ، فرماندار و مدیرکل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 

شاه آبادی فرماندار هرسین در این جلسه اظهار داشت : دولت تدبیر و امید دغدغه استان کرمانشاه را دریافته است و در این راستا 1200 میلیارد تومان جهت ایجاد اشتغال پایدار به این استان اختصاص داده است.

 

امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان گفت :برای عملیاتی کردن تسهیلات اشتغال پایدار باید تمامی دستگاههای اداری عزمشان را جزم کنند هیچ توجیهی را برای کم کاری نمی پذیرم 9 میلیارد تومان برای اشتغال پایدار سهم شهرستان باشد و نرخ بیکاری تغییر نکند!

 

شاه آبادی افزود: دولت در اعطای تسهیلات حساسیت دارد نباید همانند بنگاههای زود بازده مردم بده کار شوند.

 

وی  از روسای ادارات متولی این امر خواست با مراجعه به روستاها ضمن ملاقات با اهالی آنان را کاملا توجیه نمایند و منتظر مراجعه مردم به ادارات نباشند.

 

فرماندار هرسین تصریح کرد : طرح هایی را که توجیه داشته باشند تایید میکنیم نمی گذاریم هدف اصلی این طرح که تولید و اشتغال است به چالش کشیده شود.

 

به گفته شاه آبادی از مهمترین پیوست های این طرح بزرگ ملی داشتن مهارت و بازاریابی برای فروش تولیدات است.

 

وی  از مسئولین ادارات خواست : با توجیه کارشناسان حوزه کاری خود از سرگردانی مردم در جهت ثبت نام در سایت کارا  (Kara.mcls.gov.ir ) توجیه شوند و ثبت نام ها در ادارات انجام شود.

 

  فرماندار هرسین تصریح کرد: ارزیابی مسئولین در ماههای منتهی به پایان سال بر اساس اجرای طرح مذکور خواهد بود. و بانک ها هم فرآیند تشکیل پرونده و استعلامات را طولانی نکنند.

 

شاه آبادی در ادامه اظهار داشت : بر اساس آمارهای رسمی 7272 نفر از جمعیت فعال شهرستان هرسین بیکار هستند و این مقدار ، معادل 29 درصد از کل جمعیت فعال شهرستان است و در صورتیکه جمعیت بیکار مهارت داشته باشد آمار بیکاری کاهش خواهد داشت.

 

وی همچنین خواستار توسعه کلاسهای فنی و حرفه ای شد و اظهار داشت : آموزش های فنی و حرفه ای می بایست بر اساس نیازهای مهارتی کارخانجات و صنایع حوزه شهرستان باشد.

 

دیدگاه‌ها

سلام به نظرم اقای شاه ابادی اول بایدمنزلش را به هرسین منتغل کند واگرنمی اید قید پستش رابزند تا مشکلات شهر بهتر درکشود

دیدگاه شما