آخرین اخبار

25. شهريور 1397 - 12:07   |   کد مطلب: 29583
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان هرسین گفت: ما الان با اطمینان عنوان می کنیم که هر تخصصی از جوشکاری اگر لازم باشد در هرسین وجود دارد و هیچ تخصصی در کارخانه های اطراف نداریم که ما امکانات اجرای آنرا نداشته باشیم.

حسینخانی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان هرسین در گفتگو با خبرنگار دیوانگاه اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای یک سری آموزش ها را به صورت دولتی و خصوصی ارائه می کند که در شهرستان هرسین در بخش دولتی 344 نفر در قالب 73770ساعت کار آموزش و در بخش خصوصی در 6ماهه نخست امسال حدود 73هزار ساعت آموزش و حدود 235نفر آموزش دیده با احتساب بخش بیستون داشته ایم.

 

این مسئول تصریح کرد:  اصل کار فنی و حرفه ای آموزش است و تلاش می شود که آموزش ها را به روزتر و کاربردی تر کنیم.

 

حسینخانی بیان داشت: در طول مدت حضور در شهرستان به مدیران کارخانجات پتروشیمی، جهان فولاد، و گلخانه بیستون جلساتی برگزار شده است و رشته های مورد نیاز بررسی شده است، هدف ما در وهله اول رفع نیازهای منطقه است.

 

رئیس مرکز فنی و حرفه ای هرسین خاطرنشان کرد: ما الان با اطمینان عنوان می کنیم که هر تخصصی از جوشکاری اگر لازم باشد در هرسین وجود دارد و هیچ تخصصی در کارخانه های اطراف نداریم که ما امکانات اجرای آنرا نداشته باشیم.

 

حسینخانی در ادامه با اشاره به راه اندازی سه کارگاه جدید در این مرکز اظهار داشت: بر اساس مطالبات مردمی دو ماه پیش کارگاه سفالگری را با هزینه ای بالغ بر 450میلیون تومان راه اندازی کردیم و در حال حاضر یک دوره مخصوص بانوان برگزار شده است.

 

وی افزود: رشته دومی که کارگاه آن راه اندازی شده است کارگاه سیستم های امنیتی است که درواقع بزرگترین و پیشرفته ترین کارگاه در غرب کشور به شمار می رود و کلاس های آن از دو ماه آینده راه اندازی می شود.

 

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان تصریح کرد: کارگاه سوم در واقع به نوعی به روزرسانی و تجهیز کارگاه جوشکاری به جوش co2 است.

 

حسینخانی گفت: ما جوش آرگون، برق و سایر جوش ها را در اختیار داشتیم ولی بر اساس نیاز سنجی که از پتروشیمی به عمل آمد لازم دیدیم که تجهیزات این نوع جوش را هم در مرکز فنی و حرفه ای هرسین مستقر کنیم.

 

این مسئول در پایان تأکید کرد: مشکلی اصلی که ما در هرسین داریم عدم شناخت مردم به حرفه های موجود در این مرکز می باشد که تماماً به صورت رایگان به مردم آموزش داده می شود.

دیدگاه شما