آخرین اخبار

14. دى 1398 - 23:41   |   کد مطلب: 29868
منابع خبری نیز از به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در این پایگاه خبر می‌دهند. هنوز جزئیاتی از این حمله موشکی یا راکتی منتشر نشده اما برخی منابع تعداد موشک‌های اصابت کرده به این پایگاه هوایی را دو الی سه فروند اعلام کرده‌اند.

به گزارش دیوانگاه، شبکه العربیه مدعی شده است که یک راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرده است.

خبرگزاری رویترز شنیده شدن صدای انفجار در بغداد را تأیید کرده است.

وبگاه شبکه السومریه عراق از حمله موشکی به پایگاه هوایی «بلد» در استان صلاح‌الدین در شمال بغداد خبر داد.

در این حادثه به کسی آسیب نرسیده است.

منابع عراقی گزارش داده‌اند که در پی انفجار در منطقه سبز، بالگردهای ارتش آمریکا بر فراز سفارت این کشور در بغداد به پرواز درآمده‌اند.

منابع خبری نیز از به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در این پایگاه خبر می‌دهند. هنوز جزئیاتی از این حمله موشکی یا راکتی منتشر نشده اما برخی منابع تعداد موشک‌های اصابت کرده به این پایگاه هوایی را دو الی سه فروند اعلام کرده‌اند.

شبکه المیادین نیز گزارش داده است که سه فروند راکت به اطراف پایگاه هوایی بلد اصابت کرده است. گفته می‌شود این پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی است.

وبگاه السومریه نیز گزارش داده است که چهار راکت به نزدیکی درب چهارم پایگاه هوایی بلد اصابت کرده است.

این رخداد در حالی است که همزمان دو خمپاره نیز به اطراف منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در آن قرار گرفته، اصابت کرده است.

گردان‌های حزب‌الله اعلام کردند تمامی نیروهای امنیتی عراق از عصر یکشنبه باید تا شعاع یک کیلومتری از پایگاه‌های آمریکایی دور شوند.

شبکه العربیه مدعی وقوع انفجار نزدیک پایگاه نظامی «الکندی» در شمال موصل شد.

پایگاه‌های محلی هنوز این خبر را تأیید نکرده‌اند.

حمله خمپاره‌ای به محل حضور نیروهای آمریکایی در موصل

منابع عراقی از اصابت چند خمپاره به محل حضور نیروهای آمریکایی در موصل خبر دادند.

خمپاره‌ها به مجتمع کاخ‌های ریاست‌جمهوری در شهر موصل اصابت کرده که نیروهای آمریکایی از آن به عنوان پایگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

گزارشی از تلفات یا خسارات احتمالی این حمله مخابره نشده است.

شامگاه امروز همچنین یک فروند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد فرود آمد و یک پایگاه هوایی در 60 کیلومتری بغداد که آمریکایی‌ها از آن استفاده می‌کنند، هدف حملات راکتی قرار گرفت.

گردان‌های حزب‌الله عراق از یگان‌های حشد الشعبی اعلام کرده که از روز یکشنبه هر کسی به پایگاه‌های آمریکایی نزدیک شود جان خود را در معرض خطر قرار داده است. بیانیه‌ای که از آن به عنوان اعلام جنگ علیه آمریکا می‌توان نام برد.

دیدگاه شما