شهبازی در گفتگو با دیوانگاه:

شرایط بهره مندی واحد های کسب و کار از تسهیلات دوره کرونا اعلام شد

سرویس: اجتماعیکد خبر: 30059|16:49 - 1399/02/18
نسخه چاپی
 شرایط بهره مندی واحد های کسب و کار از تسهیلات دوره کرونا اعلام شد
رئیس اداره تعاون.کار و رفاه اجتماعی شهرستان هرسین گفت: 13 رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده اند و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند و در سال گذشته فعال بوده و هنوز هم فعال هستند،

اصغر شهبازی رئیس  اداره تعاون.کار و رفاه اجتماعی شهرستان هرسیندر گفتگو با خبرنگار دیوانگاهاظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف حفظ اشتغال و صیانت از نیروی کار و در راستای حمایت از واحد های آسیب دیده از کرونا، پرداخت تسهیلات به این واحدهاست.

 

وی افزود: 13 رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده اند و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند و در سال گذشته فعال بوده و هنوز هم فعال هستند، به شرط اینکه کارگران این واحد ها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند و کارفرمایان آن نیروهای خود را در سال جاری تعدیل نکرده باشند و علاوه بر این کارگران این واحد ها دارای قرارداد برای سال 99 باشند، از سوی ستاد ملی کرونا انتخاب شده‌اند تا با پرداخت تسهیلات دوره کرونا مورد حمایت قرار گیرند.

 

رئیس  اداره تعاون.کار و رفاه اجتماعی شهرستان  خاطرنشان کرد: روند ثبت‌نام و پرداخت این تسهیلات از هفته سوم اردیبهشت ماه آغاز می شود. وزارت تعاون.کار و رفاه اجتماعی  با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی به واحد کسب و کار که آنها را مشمول دریافت این تسهیلات دانسته است پیامک ارسال می‌کند.

 

شهبازی در ادامه اظهار داشت: کارفرمایان به محض دریافت پیامک  می توانند با مرجعه به سامانه کارا به نشانی اینتر نتیkara.mcls.gov.ir  اطلاعات خود را ثبت کنند. بعد از این مرحله، اطلاعات کارفرمایان برای بانک‌ها ارسال و روند پرداخت تسهیلات آغاز می شود .

 

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات 12 درصد است و مبلغ آن نیز با توجه به میزان نیروهای کار هر واحد کسب و کار متغیر است .

 

رئیس  اداره تعاون.کار و رفاه اجتماعی شهرستان  تصریح کرد: به ازای هر کارگر شاغل،  12 میلیون تومان به هر کارگاه پرداخت می شود  و چنانچه  نوع شغل به گونه‌ای باشد که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا کارگاه  تعطیل شده باشد،  این مبلغ به ازای هر کارگر 16 میلیون تومان خواهد بود.

 

شهبازی در پایان تأکید کرد: دوره بازپرداخت این تسهیلات پس از یک دوره تنفس از مهرماه سال جاری و به مدت دو سال است  و  میزان وثایقی هم که برای دریافت این تسهیلات باید به بانک‌ها ارائه شود متفاوت است و با ارائه سفته و معرفی ضامن نهایی می شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد