آخرین اخبار

پربیننده ها

5. تير 1399 - 12:57   |   کد مطلب: 30103
فرماندار هرسین : فعالیت های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی زنان در قالب سمن ها و با تشکیل بانک اطلاعاتی رسمیت پیدا خواهد کرد

به گزارش خبرنگار دیوانگاه، با حضور امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین مسائل و مشکلات کانون فرهنگی اجتماعی زنان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

فرماندار هرسین در این نشست خواستار ساماندهی فعالیت زنان در‌ قالب سمن ها شد و اظهار داشت : با توجه به فعالیت تعداد زیادی از زنان در کانون فرهنگی اجتماعی شهر هرسین ، می بایست فعالیت های آنان در قالب سمن ساماندهی شود.

 

فرماندار هرسین از دیگر مزایای تشکیل سمن به منظور اثربخشی فعالیت های زنان را اشتغال و جلب اعتماد عمومی به منظور فروش دست ساخته ها و محصولات تولیدی آنان دانست.

 

امیر شاه آبادی فعالیت زنان در سازمان های مردم‌ نهاد را نشانه توسعه یافتگی دانست و بیان داشت : از اثرات مهم فعالیت زنان در سمن ها درآمدزایی ، قانونی‌ نمودن این فعالیت ها و حمایت دولت از آنان خواهد بود.

 

تشکیل بانک اطلاعاتی برای زنانی که در حوزه مشاغل خانگی فعالت میکنند از مهمترین پیشنهادات و دیگر‌ مواردی بود که فرماندار هرسین مورد تاکید جدی قرار داد.

 

به گفته شاه آبادی با توجه به معرفی هرسین بعنوان شهر ملی گلیم و پیگیری به منظور جهانی شدن این محصول می بایست زنان بیشتری در توسعه و رونق بخشیدن به گلیم هرسین فعالیت کنند.

 

وی اظهار داشت : فعالیت هر چه بیشتر زنان در زمینه گلیم بافی ، بسته بندی مناسب و رونق بخشیدن به این صنایع دستی که بعنوان میراث مادران هرسینی محسوب میشود باعث اقتصادی سازی این محصول خواهد شد.

 

 

دیدگاه شما