آخرین اخبار

18. مهر 1405 - 17:21   |   کد مطلب: 30133
طی جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان هرسین ، شهردار و روسای ادارات امور منابع آب و آب و فاضلاب ساماندهی و مدیریت دائمی نهرهای شهر هرسین در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار دیوانگاه، طی جلسه ای به ریاست امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین و با حضور نجف میرزاحسینی معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، شهردار و روسای ادارات امور منابع آب و آب و فاضلاب ساماندهی و مدیریت دائمی نهرهای شهر هرسین در دستور کار قرار گرفت.

 

شاه آبادی در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت : از رودخانه سراب هرسین ۴ نهر مرینه ، خندق ، برآفتاب و میانور منشعب میشود و با گذر از بافت های قدیمی و جدید مشکلاتی را برای سازه هایی که بصورت غیر قانونی بر روی این‌ نهرها ایجاد شده است بوجود می آورد.

 

فرماندار هرسین در این جلسه بر رفع مشکلات و مدیریت این انهار بصورت همیشگی و دائمی تاکید کرد و اظهار داشت : دیگر نمی پذیرم رسيدگي به مشکلات ناشی از نهرهای چهارگانه، بصورت مقطعی و در بازه های زمانی خاص باشد بلكه بايد اين مشكلات بصورت اصولی و زير بنایی حل و فصل گردد.

 

به گفته فرماندار هرسین ساخت و ساز منازل مسکونی و واحد های تجاری غيراصولی و بدون اخذ مجوز بر روی این نهرها علاوه بر تجاوز به حريم آنها، باعث بروز مشکلاتی برای این منازل و واحد ها شده است و با بارش نزولات آسمانی، موجب ايراد خسارت فراوان به منازل طول مسير و همچنين مسدود شدن نهرها می گردد.

 

فرماندار هرسین ادامه داد : متاسفانه مالکان این واحدهای مسکونی و تجاری بدون هیچگونه رویکردی و فکر به آینده اقدام به ساخت و ساز بر روی نهرها نموده اند و هم اكنون با توسعه بافت شهری مشكلات فراوانی برای خود و ادارات خدمات رسان بوجود آورده اند.

 

امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین بیان داشت : مسدود شدن نهرها توسط زباله ها از مهمترین دلایلی است که باعث نفوذ آب به داخل سازه های غیر‌ مجاز میشود.

 

مشخص نمودن مسیر و طول این نهرها و قسمت هایی که سرپوش دارند و یا فاقد سرپوش هستند ، مشخص‌ نمودن قسمت های مختلفی از این نهرها که پاکسازی و یا در گذشته لوله گذاری شده اند ، شناسایی کامل خانه ها و ساخت و سازهای فاقد مجوز و دارای مجوز که بر روی این نهرها قرار دارند و همچنین معین شود آب این نهرها در طول مسیر خود به چه اندازه در زیر تاسیسات و اماکن وجود دارد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 

 

دیدگاه شما