آخرین اخبار

1. آبان 1399 - 13:41   |   کد مطلب: 30260
سرپرست فرمانداری هرسین گفت: برای جلوگیری از حوادث مشابه در سیل اخیر با همکاری منابع طبیعی پاکسازی سیل بنده ها از نخاله و احداث سیل بندهای جدید در دامنه کوه شیرز انجام میشود.

عبادالله کنجوریان سرپرست فرمانداری هرسین در گفتگوی تفصیلی با دیوانگاه در خصوص آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان پس از سیل اخیر و اقدامات صورت گرفته در این زمینه اظهار داشت: سیل هرسین یک موضوع غیر مترقبه بود و در آن شرایط نهایت تلاش خود را برای جمع کردن اوضاع بکار گرفتیم که مردمی که خسارت های مالی زیادی دیده بودند کمتر از لحاظ روحی آسیب ببینند.

 

وی افزود:  هماهنگی هایی در لحظات ابتدایی سیل با ادارات و ارگان های ستاد بحران شهرستان انجام شد و در کمترین زمان در منطقه سیل زده مستقر شدند.

 

سرپرست فرمانداری هرسین تصریح کرد:  وقتی سازه ای برپا میشود زمانبر است ولی تخریب آن سازه به زمان زیادی نیاز ندارد و لذا مردم عزیز باید صبر بیشتری داشته باشند واقعیت این است که وضعیت اقتصادی کشور با وجود تحریم ها خوب نیست ولی به هر حال به نظر بنده در بحث سیل هرسین هیچ یک از مسئولین و ادارات و ارگان ها کم کاری نکرده اند.

 

کنجوریان در ادامه اظهار داشت: در بحث ساختمان های خسارت دیده در سیل روستای کهریز هم با پیگیری های مهندس بازوند استاندار کرمانشاه از محل اعتبارات موجود 80میلیون تومان برای هر خانه خسارت دیده تخصیص داده شد که 30میلیون تومان آن به صورت بلاعوض و 50میلیون تومان آن تسهیلات کم بهره بوده است که به بانک های عامل معرفی شده اند.

 

این مقام مسئول افزود: هماهنگی هایی با دهیار روستا و بنیاد مسکن صورت گرفته که برای سهولت کار مردم آسیب دیده هماهنگی ها و کارهای اداری تسهیلات در داخل روستا انجام شود که در حال حاضر هم روال معرفی به بانک های عامل در دست انجام است.

 

سرپرست فرمانداری هرسین تصریح کرد: از لحاظ معیشت مردم روستا آخرین آمار به استان ارسال شد و مقرر گردید که از طریق ستاد اجرایی فرمان امام(ره)این مشکل هم حل بشود و در خصوص خوراک دام روستاییان هم از طریق جهاد کشاورزی 110تن جو در اختیار دامداران روستا قرار گرفت.

 

کنجوریان درادامه در خصوص مشکلات موجود شهر هرسین ادامه اظهار داشت: زیر ساخت شهر هرسین از دیرباز مشکل داشته است و صحبت هایی هم با روسای امور آب و آبفای شهرستان انجام شده و به این موضوع رسیدیم که هرسین بر روی چند نهر بنا شده است.

 

وی افزود: این موضوع باید یک تدبیر اساسی برای آن بشود که البته نیاز به هزینه دارد و به نظر بنده اینکار در سنوات گذشته انجامش خیلی راحت تر بود با توجه به اینکه امروز با شرایط تورمی و اقتصادی نامناسبی مواجه هستیم.

 

سرپرست فرمانداری هرسین خاطرنشان کرد: به شهردار هرسین در این خصوص صحبت هایی مطرح شده که این نهرها اگر پوشیده هستند شکاف داده شوند و لایروبی شوند که خدایی ناکرده در آینده با مشکلی مواجه نشویم.

 

کنجوریان در خصوص میزان گل و لای ورودی به شهر هرسین در سیل اخیر اظهار داشت: باید برسی هایی صورت گبرد متاسفانه سیل بندهایی که قبلا و در سنوات گذشته احداث شده بود اغلب بوسیله نخاله های ساختمانی پر شده اند که ما در نظر داریم بعد از ساماندهی دست فروشها در سطح شهر و با هماهنگی با اداره منایع طبیعی شهرستان پاکسازی در بحث سیل بندها انجام شود و در دامنه کوه شیرز هم سیل بندهایی برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در سیل اخیر ایجاد شود.

 

 

دیدگاه شما