آخرین اخبار

4. آبان 1399 - 16:42   |   کد مطلب: 30271
امام جمعه هرسین در خصوص دوران امامت امام حسن عسکری (ع) گفت: آنحضرت در دوره 5ساله امامت خود شرایط بسیار سختی را داشتند تا آنجاکه تعدادی زیادی از نیروهای نظامی را در یک پادگان برای مراقبت از آنحضرت قرار داده بودند که این امر مظلومیت این امام را میرساند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین اجرایی امام جمعه هرسین در گفتگو با خبرنگار دیوانگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: بر ما لازم است که در این ایام هر چه می توانیم عزاداری کنیم و معتقدیم که این امر باعث خوشنودی امام عصر(عج) میشود.

 

وی افزود: مظلومیت امام حسن عسکری جهات مختلفی دارد اول اینکه در این 5سال دوره امامت ایشان شرایط بسیار سختی را داشتند و تعدادی زیادی از نیروهای نظامی را در یک پادگان برای مراقبت از آنحضرت قرار داده بودند که این امر مظلومیت این امام را میرساند.

 

امام جمعه هرسین خاطرنشان کرد:  امام حسن عسکری(ع) تنها امامی است که در طول عمرش نتوانسته زیارت مکه و مدینه برود و اجازه خروج به او از منطقه عراق و سامرا را ندادند و عباسی ها برای اینکه فرزند امام حسن عسکری(ع) که وعده اش را شنیده بودند ظهور پیدا نکند و خطری برای آنها نداشته باشد آنحضرت را تحت نظر داشتند.

 

حجت الاسلام اجرایی در ادامه یادآور شد: اراده خدا فوق اراده هاست و خداوند کمک کرد که این فرزند متولد بشود که به فرموده پیامبر اسلام(ص) آنحضرت باید غیبت داشته باشد و غیبت صغری ایشان از سال 260هجری قمری تا 329 بوده است که در آنزمان توسط چهار نائب با مردم سخن میگفت و به سوالات و ابهامات مردم پاسخ میگفت و پس از آنهم غیبت کبری شروع شد.

وی افزود: به اعتقاد ما شیعیان نهم ربیع الاول سالروز امامت امام عصر(عج) است هر چند که آغاز امامت ایشان هشتم ربیع الاول  بوده است ولی به  خاطر اینکه آن روز روز شهادت امام حسن عسکری (ع) بوده است و لذا روز نهم را روز شادی و امامت امام عصر(عج) می دانیم .

 

امام جمعه هرسین با اشاره به وظیفه شیعیان در زمان غیبت اظهار داشت: ما در زمان غیبت آنحضرت موظف به رعایت توصیه هایی هستیم که اهل بیت(ع) به ما سفارش داشته اند که مهمترین این توصیه ها انتظار فرج است و لازم است که ما امام خود را بشناسیم و بدانیم که چه وظیفه ای در قبال او داریم .

 

وی افزود:  وظیفه دیگر ما این است که ارتباط با آنحضرت داشته باشیم از طریق قرائت ادعیه ها همچون دعای فرج، دعای عهد و همچنین دعای ندبه و دعا کنیم برای فرج آن بزرگوار و در این روزها که دنیا گرفتار ویروس کروناست باید دست به دامان آنحضرت بشویم برای رفع این بلا

دیدگاه شما