فرماندار شهرستان هرسین :

بازدید از ۳۷۵ واحد صنفی شهرستان هرسین

سرویس: جهاد و شهادتکد خبر: 30364|08:47 - 1399/09/11
نسخه چاپی
بازدید از ۳۷۵ واحد صنفی شهرستان هرسین
عبادالله کنجوریان فرماندار شهرستان هرسین طی بازدید از روند اجرایی راهبرد شماره ۱ طرح شهید سلیمانی در شهرهای هرسین و بیستون گفت: از ۳۷۵ واحد صنفی شهرستان هرسین بازدید صورت گرفت.

 به گزارش خبرنگار دیوانگاه، عبادالله کنجوریان فرماندار شهرستان هرسین طی بازدید از روند اجرایی راهبرد شماره ۱ طرح شهید سلیمانی در شهرهای هرسین و بیستون اظهار داشت :تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون طی بازرسی از واحد‌های صنفی ، صنعتی ، معدنی و خدماتی از مهمترین اهداف این راهبرد می باشد و توسط کمیته پایش و نظارت با حساسیت و دقت کامل در حال اجراست.

 

وی افزود:  بر اساس این راهبرد صاحبان اصناف و مشاغلی که پروتکل ها و موارد بهداشتی را پس از تذکرات لازم اجرا نمیکنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و بر همین اساس برای ۱۰ واحد صنفی متخلف پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.

 

فرماندار شهرستان هرسین و رئیس طرح شهید سلیمانی تصریح کرد : راهبرد شماره ۱ توسط ۴ تیم اجرایی ۴ نفره ( سه تیم در هرسین و یک تیم بیستون ) و متشکل از یک نفر کارشناس بهداشتی ، دو نفر از هلال احمر و یک نفر بسیجی در این شهرستان محقق میشود.

 

کنجوریان در ادامه اظهار داشت : آموزش و ساماندهی اعضای کمیته های ۴ گانه طرح یاد شده توسط شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته است.

 

وی افزود: تعیین محدوده بازرسی هر تیم ، تهیه برنامه زمانبندی بازرسی و فرم های آماری از ملزومات راهبرد شماره ۱ می باشد که قبلا توسط کمیته پایش و نظارت انجام شده است.

 

رئیس طرح شهید سلیمانی شهرستان هرسین همچنین بیان داشت :️ در بازرسی از واحد‌های صنفی ، بهداشت فردی و عمومی و نحوه اجرای پروتکل ها در واحد های صنفی با جدیت مورد توجه قرار میگیرد و صاحبان مشاغل می بایست نسبت به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir اقدام وQR code دریافتی از سامانه مربوطه را در معرض دید قرار دهند.

 

 فرماندار هرسین ادامه داد : آموزش ضوابط قرنطینه و بازگشت به کار مبتلا به کووید ، استفاده از کارت خوان و حذف مبادلات پول نقد ، استفاده از ماسک در محل کار ، عدم ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمع در واحد های صنفی بخشی دیگر از اهداف راهبرد شماره ۱ طرح شهید سلیمانی می باشد و بر همین اساس طی سه مرحله ۳۷۵ واحد صنفی در شهرستان هرسین مورد بازرسی قرار گرفته اند.

 

کنجوریان اظهار داشت : راهبردهای هفت گانه طرح شهید سلیمانی مبتنی بر یک سری اصول خاص می باشد و امیدواریم با همکاری و هم افزایی مردم آثار اجرای این طرح و راهبردهای ۷ گانه آن منجر به قطع زنجیره انتقال و اپیدمی کرونا شود.

 

وی از مهمترین اهداف راهبردهای ۷ گانه طرح شهید سلیمانی را آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگسازی عنوان کرد و افزود : اکثر فوتی های ناشی از کرونا مربوط به افراد مسن و یا دارای بیماری خاص می باشد و برای حفاظت از این گروههای آسیب‌پذیر که خطر ابتلا و مرگ و میر بالایی دارند ، پس از شناسایی مراقبت های  لازم حتی در منزل صورت می گیرد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد